ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МІСТО

Пізнай нас краще!

Розшир кордони своєї уяви!

Історія

Культура

Природа

Кухня

Історія

Стародавня історія міста покрита міфами та легендами. Відома нам історія  починається ще у часи  IV-II тисячоліття до н.е., в період, коли на цих територіях проживали представники румунської та української культур.

У VI ст. до нашої ери починають виникати грецькі міста – поліси, а згодом на території міста грецькі колоністи  заснували факторію –  Антіфілу. В той період  тут також проживали кімерійці, скіфи, перси та інші народи.

Ранні слов’яни почали інтенсивно освоювати Придунав’я в перші століття нашої ери. З X століття придунайські землі перебували в складі Київської держави, Галицько-Волинського князівства. Поступово населення міста все більше ставало поліетнічним.

На початку XIV століття, містечко Сміл, очевидно, належало до земель великого Волоського князівства.

Довгий час Ізмаїл існував як місто-фортеця в складі Туреччини. Потім слідував період правління Царської Росії і життя міста в складі СРСР і Румунії.

Тут проходили війни, зароджувалось нове життя, створювались нові традиції. Зараз – це чарівне містечко на березі Дунаю, затишне, привабливе, яскраве та чарівне. Тут зароджуються мрії та ідеї, а повітря сповнено запахом квітучих сакур і троянд.

Історія нашого міста сплетена з яскравих моментів, тут зібрані різні культури і народи. Ізмаїл – не просто містечко на березі Дунаю, а поліетніческій центр, місце, яке ввібрало в себе спадщину предків, місце, в якому мирно існують і переплітаются народності, їх побут і звичаї.

Де дізнатись докладніше?

222-752x440

Історичний музей О.В. Суворова

Фондові колекції відображають військово-історичне минуле міста. Колекції зброї та обмундирування, прапори, скарби турецьких монет, ядра, бомби та турецька кераміка розповідають про минуле міста в часи Російсько-турецької війни.

pridunave-800x445

Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я

Тут зібрані експонати, що характеризують місто та край в різні хронологічні періоди. Відкриті зали із архіологічними колекціями, історико-побутовими предметами, предметами мистецького вжитку, об’єктами живої та неживої природи.

30726298_783089545211762_127071250311806976_n-min

Діорама “Штур фортеці Ізмаїл”

Це мала мечеть купольного типу, зразок мусульманської архітектури. Це єдина споруда, що зберіглася від турецької фортеці. Діорама, яка є пам’ятником панарамного мистецтва,присвячена штурму фортеці Ізмаїл.

Культура

Сьогодні в Придунав’ї співіснують представники понад ста етнічних культур: крім росіян, українців, румунів, молдаван, це маргінальні осколки албанців, болгар, сербів, гагаузів, греків, німців, швейцарських колоністів та інших народів. Всі культури зберігають свої зичаї та традиції, роблячи наш регіон багатоколоритним.

Саме тут є можливість поринути у культурний водоворіт, дізнатись про старі обряди та звичаї різних народів, побачити їх побут, дізнатись про особливості їх ремесел.

Гончарні вироби, чарівні картини, вироби із лози,  вишиванки та багато інших традиційних предметів можна побачини на подвір’ях, в музеях та на ярмарках.

Також в Ізмаїлі для любителів веселощів організовується безліч народних гулянь та ярмарків. Тут проводять фестивалі, присвячені святам різни культур: “Андріївські вечорнці”, “Українські вечорниці”, “Коляда”, “Мерцішор”, “Великдень”, “Буганик”, “Динбетринь”, “Фестиваль молодого вина” та багато інших.

Любителі високого мистецтва можуть насолодитись колекціями пам’яток мистецтва різних історичних періодів: живописами на шовку, скульптурами, пано, інхрустованими цінними породами дерева та перламутром, вазама та іншими предметами мистецтва відомих світових та національних митців.

tsipa-july-2014-3

Обласний центр естетичного виховання

Колекції пам’яток мистецтва різних періодів розкривають історичне багатство світу і регіону. Тут представлені мистецтво народів Сходу, українське та російське мистецтво XVII-XXI ст., західноєвропейське мистцецтво , іконопис та предмети культів. В картинній галереї проводять літературні вечори, презентації книжок та картин місцевих авторів.

Природа

Природу Бессарабії можливо якнайменш вражаючою. Безкраї простори спепів, чаруючі сходи та заходи сонця, які насичують небо чаруючими барвами, що грають із водами величного Дунаю. Тут особліві і дні, і ночі. Яскраві квіти, зелений покрив, безліч птахів і тварин. Ночами тут можна побачити лунні велелки, мільярди зірок, та туманні хмари, ніби у казці. Тут почуваєш себе єдиним із природою.

Ізмаїл – це не просто гарне, затишне містечко на Півдні України. Це безмежні озера, рідкісні тварини та птахи, повільний Дунай. Тут можна подорожувати по ландшафтним паркам, пыдкорювати води Дунаю та Ызмаъльських озер на каяках чи байдарках. Тут можна потрапити у мысця, де природа не просто гарна, а майже не зворушина людиною. Це окремий світ, що може подарувати незабуні емоції.

Кухня

Кухня бессарабії – це не просто традиційна кухня одного народу. Мабуть, такого розмаїття смаків та кулінарних поєднань не бачила не одна кухня світу. І все це не просто гастрономічна гіпербола, адже наш регіон – це місце, де проживає величезна кількість різних народів. Тут і українці, і молдовани, і румуни, і болгари, і гагаузи, і євреї, і албанці. Хоча цей список зовсім не повний. Всі ці національності привнесли свої кулінарні традиції, створивши унікальну смачну і вишукану бессарабську кухню.

Природа стала основною рушійною силою в створенні цієї яскравої гастрономічної вишуканості. Тут Дунай і  лимани, степи і солнце, що дає нам можливість створювати локаворську кухню.

У нас можна скоштувати справжню молдавську мамалигу із бринзою, сармалі чи плачінту із різними начинками. Румунські мімітеї та молдавська каварма – справжні вишукані м’ясні страви, що не можуть не сподобатись істиному гурману.  Гагаузьку гезлеме- найсмачніша закуска до будь-якого столу.

Ізмаїл – мсісто на річці, тому не можна не сказати про вишукану царську уху та найсмачніші раки і мідії. Неможливо не сказати про дунайський оселедець – такого більше ні де немає! З нього також готують добрий форшмак із яблуком.

Безумовно і українська кухня в Ізмаїлі популярна. Майже в будь-якому ресторані, чи в оселі, можна скоштувати справджній український борщ із часниковими пампушками. Тут готують смаковиту ікру із баклажанів, вареники з сиром чи картоплею, та багато інших українських страв.

Болгарська кухня також дуже розповсюджена. Болгарська банниця із сиром – це одина із найпопулярніших страв. Каварма в них також дуже смачна. Фарширований болгарський перец із рисом та м’ясом чи болгарський гювеч поширені страви бессарабських болгар.